RADA NAUKOWA - 7. OKRM

Przejdź do treści
RADA NAUKOWA


Karol Łyziński
Przewodniczący

Ratownik medyczny, położny, magister zarządzania. Na co dzień pracuje w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym i jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum.
Zuzanna Honisz

Z wykształcenia muzyk i ratownik medyczny. Obecnie studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku zdrowie publiczne, specjalizacja: ratownictwo specjalistyczne. Działa w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego 'Search and Rescue Poland'. Doświadczenie zbierała jako wolontariusz Polskiego Czerwonego Krzyża,a także prowadząc kursy pierwszej pomocy. W wolnym czasie koncertuje, wspina się i nurkuje, odpowiedzialna za "Klub Małego Ratownika"
Jerzy Jaskuła

Ratownik medyczny, absolwent zarządzania bezpieczeństwem, zdrowia publicznego, a także studiów podyplomowych z zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania BHP. Instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji, American Heart Association, ITLS i PHTLS. Aktualnie: asystent w Zakładzie Dydaktyki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, redaktor naczelny serwisu Ratownictwo Medycyny Praktycznej, prezes Fundacji "Ratuj Życie", współtwórca idei spotkań "Ratownictwo Po Godzinach". Doświadczenia zawodowe zdobywał także jako kierownik zespołów wyjazdowych w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz podczas współpracy z Instytutem Ratownictwa Medycznego, Polskim Czerwonym Krzyżem, Wojskowym Instytutem Medycyny Lotniczej, Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego i Polską Misją Medyczną w kraju i zagranicą.
Barbara Seweryn

z wykształcenia ratownik medyczny i magister fizjoterapii. Pracuje jako nauczyciel akademicki w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Zdrowia i Nauk Medycznych oraz - z pasji - w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym w zespołach wyjazdowych. Doktor  w dziedzinie nauk społecznych (pedagogika). Specjalizuje się w dydaktyce medycznej oraz profesjonalizmie medycznym. Od kilku lat opracowuje sposoby nauczania i ewaluacji kompetencji społecznych w zawodach medycznych, które uważa za fundamentalne i warte poświęcenia uwagi w programach studiów i w codziennej pracy.
Marek Siuta

Ratownik medyczny, anglista, magister edukacji dla bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Obecnie pracuje jako ratownik medyczny w zespole wyjazdowym Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Nowej Hucie oraz jako wykładowca w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Doświadczenie zdobywał jako ratownik motocyklowy i pracownik SORu. Wielokrotny uczestnik i organizator zawodów ratowniczych.
Wróć do spisu treści