ZAPROSZENIE - 6. OKRM

Przejdź do treści
Szanowni Goście,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Minął już blisko rok od czasu pierwszego jubileuszu Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych. Po 5 latach wspólnych krakowskich spotkań w atmosferze nauki i przyjaźni, przyszedł czas na kolejne spotkanie. Staramy się, aby przygotowując tegoroczny Kongres sprostać  Waszym oczekiwaniom naukowym.

Tegoroczny, 6. już Kongres upłynie pod hasłem „rok zmian”. Wygląda na to, że nasz zawód czeka rewolucja, która potrwa o wiele dłużej. Wprowadzane zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego na zawsze odmienią obraz jego funkcjonowania. Najważniejsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, to miejsce ratownika medycznego, nasze miejsce, w nowym systemie. Jakie będziemy mieli możliwości rozwoju, nauki, doskonalenia zawodowego?  Jak będą się kształcić nasi następcy - młodej kadry ratowniczej? Czy nowy system udźwignie rosnące wymagania społeczne względem systemu opieki przedszpitalnej i wczesnoszpitalnej? Czy znajdą się środki na właściwe wynagrodzenia osób pracujących na pierwszej linii walki o ludzkie życie i zdrowie?  Na te i wiele innych pytań będzie czas poszukać odpowiedzi podczas kongresu. Nie zawsze na sali wykładowej, bo tam będzie królowała nauka, ale także w trakcie kuluarowych rozmów.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaskoczyć Was mnogością i wysokim poziomem naukowych wykładów i zajęć praktycznych.
Serdecznie zapraszam jesienią do Krakowa! Nikogo z Was nie może zabraknąć.

Adrian Stanisz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Wróć do spisu treści