Rada naukowa - V OKRM

Przejdź do treści

Menu główne:

Patronat
RADA NAUKOWA
Karol Łyziński
Przewodniczący

Karol Łyziński - ratownik medyczny, położny, magister zarządzania. Na co dzień pracuje w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym i jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum.
Zuzanna Honisz

Z wykształcenia muzyk i ratownik medyczny. Obecnie studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku zdrowie publiczne, specjalizacja: ratownictwo specjalistyczne. Działa w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego 'Search and Rescue Poland'. Doświadczenie zbierała jako wolontariusz Polskiego Czerwonego Krzyża,a także prowadząc kursy pierwszej pomocy. W wolnym czasie koncertuje, wspina się i nurkuje, odpowiedzialna za "Klub Małego Ratownika"
Jerzy Jaskuła

ratownik medyczny, absolwent zarządzania bezpieczeństwem a także studiów podyplomowych z zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji, American Heart Association, ITLS i PHTLS. Aktualnie: specjalista w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej, wykładowca School of Medicine in English Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, konsultant w wydawnictwie Medycyna Praktyczna, Prezes Fundacji "Ratuj Życie". Doświadczenia zawodowe zdobywał również jako kierownik zespołów wyjazdowych w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym oraz podczas współpracy z Instytutem Ratownictwa Medycznego, Polskim Czerwonym Krzyżem i Polską Misją Medyczną w kraju i zagranicą.
Barbara Seweryn

z wykształcenia ratownik medyczny i magister fizjoterapii. Pracuje jako nauczyciel akademicki w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Zdrowia i Nauk Medycznych oraz - z pasji - w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym w zespołach wyjazdowych. Doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów w dziedzinie nauk społecznych (pedagogika). Specjalizuje się w dydaktyce medycznej oraz profesjonalizmie medycznym. Od kilku lat opracowuje sposoby nauczania i ewaluacji kompetencji społecznych w zawodach medycznych, które uważa za fundamentalne i warte poświęcenia uwagi w programach studiów i w codziennej pracy.
Marek Siuta

Ratownik medyczny, anglista, magister edukacji dla bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Obecnie pracuje jako ratownik medyczny w zespole wyjazdowym Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Nowej Hucie oraz jako wykładowca w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Doświadczenie zdobywał jako ratownik motocyklowy i pracownik SORu. Wielokrotny uczestnik i organizator zawodów ratowniczych.
Maciej Szwałko

ratownik medyczny oraz położny - absolwent  studiów licencjackich Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie , absolwent studiów magisterskich zdrowie publiczne medycyna ratunkowa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi a także studiów podyplomowych z zarządzania w zakładach opieki zdrowotnej Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Doświadczenie zawodowe zdobywał przez 10 lat pracy jako ratownik medyczny w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, oraz przez 3 lata w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym region Północ. Uczestnik, laureat a także sędzia licznych mistrzostw ratownictwa medycznego na arenie krajowej oraz międzynarodowej w tym dwukrotne podium na Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego Europy (Świata) Rallye Rejviz w Czechach 2013, 2014. Czynny instruktor kursów doskonalących, urazowych oraz przede wszystkim autorskiego kursu "Stany zagrożenia życia w położnictwie". Absolwent Generalnego Kursu Instruktorskiego ERC.
Mateusz Zgoda

Ratownik Medyczny, na co dzień pracujący w zespołach wyjazdowych Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Nowej Hucie, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz School of Medicine in English. Instruktor American Heart Association i European Resuscitation Council. Wielokrotny uczestnik ogólnokrajowych i międzynarodowych w zawodów ratownictwie medycznym.
 
V OGÓLNOPOLSKI KONGRES RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego